WARSZTATY PISANIA IKON W TCZEWIE 03-11 LUTEGO 2018    (dodano 11.12.2017)
Schola Wegajty, Grupa Agathos i Fabryka Sztuk w Tczewie

zapraszają na

Warsztaty pisania ikon

Termin: 03 – 11 lutego 2018.
Miejsce: Fabryka Sztuk w Tczewie
Prowadzenie: Małgorzata Dżygadło-Niklaus i Ewa Grześkiewicz z Grupy Agathos


Warsztaty skierowane są zarówno do osób zaawansowanych, jak i tych, które z ikoną nie miały jeszcze do czynienia. Stopień trudności dostosowujemy indywidualnie do każdego uczestnika, dlatego nawet, jeśli ktoś pędzel ostatni raz trzymał w ręku w szkole podstawowej, niech czuje się zaproszony do udziału w zajęciach.
Osoby piszące swoją pierwszą ikonę pochylą się nad wizerunkiem Oblicza Chrystusa. Osoby, które były już na prowadzonych przez nas warsztatach, jako drugą napiszą ikonę Anioła Pańskiego. Trzecie z kolei przedstawienie to ikona Matki Bożej. Tych zaś z Państwa, którzy pod naszym okiem napisali już te ikony, prosimy o kontakt w celu ustalenia tematu o odpowiednim stopniu trudności.
Uczestnicy poznają geometrię wybranych ikon i na tej podstawie wykonają szkic. Następnie przeniosą go na zagruntowaną, szpongowaną, deskę lipową. Na niej napiszą (namalują) ikonę tradycyjną techniką tempery jajecznej. W czasie zajęć przewidziane są też prelekcje o ikonach. Na zakończenie warsztatów odbędzie się obrzęd poświęcenia ikon.
Koszt uczestnictwa w warsztatach, w tym komplet materiałów – 700 zł/os.
Osobom przyjezdnym możemy poradzić jak zorganizować noclegi i wyżywienie na miejscu. Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres Małgorzaty Dżygadło-Niklaus: scholaw1@wp.pl
w terminie do 13 stycznia 2018.
Liczy się kolejność zgłoszeń, bo grupa warsztatowa może liczyć od 12 do 16 osób.
Prosimy chętnych, szczególnie osoby, które nie były jeszcze u nas na warsztatach o informacje o posiadanych umiejętnościach rękodzielniczych, zainteresowaniach lub przygotowaniu plastycznym i motywach wyboru warsztatów ikonowych.

Warunkiem rezerwacji miejsca w grupie warsztatowej jest wpłacenie zaliczki w wysokości 250 zł w do 20.01.2018, na konto współorganizatora warsztatu Stowarzyszenia Węgajty:
34 1020 3541 0000 5902 0088 9394 z dopiskiem warsztaty ikony w Tczewie.
W przypadku rezygnacji z warsztatów w terminie późniejszym niż 20 stycznia, zaliczka nie jest zwracana, gdyż pokrywa część kosztów organizacyjnych i zakup materiałów.

Informacji w sprawie zapisów, programu i możliwości zakwaterowania udziela: Małgorzata Dżygadło-Niklaus: e-mail: scholaw1@wp.pl, tel. 600005253.


Organizatorzy: Grupa Agathos: www.agathos.art.pl, Schola Węgajty: www.wegajty.pl, Ikony. Ewa Grześkiewicz (www.ikony.waw.pl), Fabryka Sztuk (www.fabrykasztuk.tczew.pl).

W ramach warsztatów w piątek 9 lutego 2018 r. o godz.18 odbędzie się w Fabryce Sztuk, wykład otwarty:
„ Ikony maryjne ” ilustrowany przykładami wybranych miejsc i prac ikonograficznych.
 
 
All rights reserved.  

Projekt i realizacja : proti - to be online