WARSZTATY PISANIA IKON W ŚWIĘTEJ LIPCE - MAJ I LIPIEC 2022    (DODANO 10.03 2022)

Zapraszam na warsztaty „Korzenie Sztuki Sakralnej 2022”
w Sanktuarium Matki Bożej Jedności Chrześcijan w Świętej Lipce
w dniach 29 kwietnia-8 maja oraz 1-10 lipca 2022 r.


W tym roku planujemy dwie edycje warsztatów „Korzenie Sztuki Sakralnej” w Świętej Lipce.
Zajęcia majowe poprowadzę samodzielnie, zaś lipcowe wraz z Katarzyną Barszcz z Grupy Agathos.
W stosunku do lat ubiegłych wydłużyliśmy kurs o jeden dzień.

Oprócz zajęć warsztatowych planujemy konferencje kustosza Sanktuarium i miłośnika ikon, o. Aleksandra Jacyniaka SJ. Warsztatom towarzyszyć będą wystawy ikon osób prowadzących.
Zakres warsztatów
Zajęcia skierowane są do osób na różnych poziomach zaawansowania. Osoby piszące pod moim okiem swoją pierwszą ikonę pochylą się nad wizerunkiem Oblicza Chrystusa Pantokratora. Osoby, które były już na prowadzonych przeze mnie warsztatach, jako drugą napiszą ikonę Anioła Pańskiego. Trzeci stopień to Włodzimierska Ikona Matki Bożej Miłującej.
Osoby, które pod moim okiem pisały już te ikony, prosimy o kontakt. Po przeanalizowaniu zdobytych przez uczestnika dotychczas umiejętności, zaproponujemy tematy o odpowiednim dla danej osoby stopniu trudności, dostosowanym do jej możliwości ale jednocześnie pozwalający na dalszy rozwój umiejętności.
Uczestnicy poznają geometrię wybranych ikon i na tej podstawie wykonają szkic. Następnie przeniosą go na zagruntowaną deskę . Na niej napiszą (namalują) ikonę tradycyjną techniką tempery jajecznej. W czasie zajęć przewidziane są też prelekcje o ikonach. Na zakończenie warsztatów odbędzie się uroczysty obrzęd poświęcenia ikon.

Koszt uczestnictwa w warsztatach: 1300 zł/os. Cena zawiera wszystkie niezbędne materiały. Nie zawiera kosztów pobytowych.
Koszty pobytowe: Osobom przyjezdnym proponujemy noclegi i wyżywienie w Domu Pielgrzyma w Świętej Lipce. Koszt noclegu z wyżywieniem: 80 zł/os.

Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres Ewy Grześkiewicz: ewika@poczta.fm. W odpowiedzi otrzymacie Państwo ankietę rejestracyjną. Jej wypełnienie będzie wstępną rezerwacją miejsca.
Warunkiem rezerwacji miejsca będzie wpłacenie 450 zł wpłaty zaliczkowej.
Terminy wpłaty zaliczki:
- warsztaty majowe – do 6 kwietnia
- warsztaty lipcowe – do 8 czerwca
W razie rezygnacji po 20 kwietnia (warsztaty majowe) i analogicznie po 22 czerwca (warsztaty lipcowe) zaliczka nie będzie zwracana (stanowi pokrycie części kosztów organizacyjnych).
Informacji udziela Ewa Grześkiewicz pod numerem telefonu: 609 612 190, e-mail: ewika@poczta.fm 
 
All rights reserved.  

Projekt i realizacja : proti - to be online