LETNIA PRACOWNIA IKONY 2012    (16.04.2012)
Zapraszamy na
Laboratorium Tradycji 2012 - warsztaty dziedzictwa kulturowego
W tym roku odbędzie się jedna sesja:

Tradycja bizantyjska
(Nowe Kawkowo, Węgajty, Górowo Iławeckie)
Pracownia ikony - w dniach od 30 lipca do 5 sierpnia 2012
Prowadzenie: grupa Agathos w składzie: Katarzyna Barszcz, Bartosz Bremer, Małgorzata Dżygadło-Niklaus, Ewa Grześkiewicz ( w tym roku będzie to ikona Matki Boskiej)
Śpiew bizantyjski - w dniach od 2 do 5 sierpnia 2012
Prowadzenie: Marcin Abijski

Na zakończenie warsztatu odbędą się prezentacje: wystawa i koncert z udziałem uczestników warsztatów. Prezentacje przybiorą formę święta miejsca, lokalnego mini festiwalu (w sali Teatru Węgajty, okolicznych gospodarstwach zajmujących się agroturystyką i rzemiosłem na terenie gminy Jonkowo oraz w cerkwi grekokatolickiej w Górowie Iławeckim). Warsztatom i prezentacjom towarzyszyć będą wykłady.
Szczegóły będziemy sukcesywnie dosyłać. Prosimy już rezerwować miejsca bo grupa ikonografów nie może przekroczyć 14 - 15 osób.
Koszt warsztatu ikonograficznego: 350 zł/os, w tym materiały potrzebne do wykonania ikony. Koszty pobytowe (nocleg + 3 posiłki) w gospodarstwie agroturystycznym Wichrowe wzgórze (u Letycji Pietraszewskiej), na kolonii wsi Nowe Kawkowo: 480 zł/os (6 dni x 80 zł/dobę).
Wstępne zgłoszenia prosimy przysyłać na adres: scholaw1@wp.pl
ORGANIZATOR: Stowarzyszenie Teatr Węgajty- zespół Schola Węgajty.
PS. Ze względu wyjazd na wyprawę wielkanocna do Rumunii odpowiedzi na pytania będziemy udzielać po powrocie, czyli od 23 kwietnia. Małgorzata Dżygadło-Niklaus.
 
 
All rights reserved.  

Projekt i realizacja : proti - to be online