Ikony na zamówienie
O mnie

Ikona to dla mnie miejsce spotkania człowieka z Bogiem, Ducha z materią oraz szansa dla spotkania chrześcijaństwa wschodniego i zachodniego.Mieszkam i pracuję w Warszawie.

Ikona jest dla mnie miejscem spotkania człowieka z Bogiem, Ducha z materią oraz szansą dla spotkania chrześcijaństwa wschodniego i zachodniego.

Jestem współzałożycielką i członkiem Grupy Agathos zajmującej się ikonopisaniem oraz działalnością mającą na celu przybliżenie piękna ikony współczesnemu człowiekowi.
Od kilku lat współpracuję ze Scholą Węgajty współprowadząc warsztaty w ramach Laboratorium Tradycji Bizantyjskiej przy Ośrodku Teatru Węgajty oraz Korzeni Sztuki Sakralnej przy Sanktuarium w Świętej Lipce. Brałam też udział w wykonaniu scenografii do dwóch spektakli Scholi - "Miracula Sancti Nicolai" oraz "Opowieści o świętym Franciszku".
Uczestniczyłam w wielu wystawach, m.in. w międzynarodowej wystawie "Ikona dziś" w 2008 r., która towarzyszyła sesji naukowej poświęconej tej właśnie tematyce.
W 2014 r. brałam udział w Festiwalu Sztuki Sakralnej im. Andrieja Tarkowskiego, który odbywał się w pocysterskim opactwie Pontigny we Francji. Prezentowałam tam ikony i poprowadziłam warsztaty. Wraz z Grupą Agathos w czasie wykładu przedstawiliśmy współczesną ikonę polską.

Ikony pisane moją ręką zostały docenione na międzynarodowych konkursach – w 2019 r. znalazłam się wśród zwycięzców konkursu ikonograficznego. Moja ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy to wybór organoizatora - wydawcy rosyjskiego katalogu współczesnych ikon Divine Temple. W 2018 r.na II Międzynarodowym Konkursie Ikonograficznym "Nowa Teofania Piękna" organizowanym przez Muzeum Ikon w Supraślu ikona Chrystus Pantokrator pisana moja ręka otrzymała wyróżnienie.

W roku akademickim 2020/2021, na Papieskim Wydziale Teologicznym prowadziłam wykłady o ikonografii w ujęciu praktycznym.

Ukończyłam Akademię Pedagogiki Specjalnej. Przez wiele lat zajmowałam się terapią pedagogiczną. Moje doświadczenie w nauczaniu owocuje podczas prowadzenia warsztatów pisania ikon. W Warszawie kursy ikonograficzne odbywają się Centrum Artystycznym Sztukarnia. By uczestniczyć w zajęciach nie jest potrzebne doświadczenie plastyczne. Malowania ikon uczę krok po kroku, zaczynając od takich podstaw jak geometria wybranych ikon, podstawy rysunku ikonograficznego, a nawet sposoby posługiwania się pędzlem w zależności od zamierzonego efektu.
Warsztaty pisania ikon prowadzę także w Świętej Lipce, Ciechocinku, Bydgoszczy i Nowym Mieście nad Pilicą.

Chętnie napiszę ikonę na zamówienie.

Jej powstawaniu może towarzyszyć modlitwa w podanej intencji.
Gotową ikonę można odebrać osobiście w Warszawie. Możliwa jest także wysyłka zamówionej ikony.

Ważniejsze wystawy:
2019,2018 - Miejskie Centrum Kultury Ciechocinek
2018 - Dom Kultury Raszyn
2017 - Nadarzyński Ośrodek Kultury
2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015- "Ikona – okno ku wieczności". Sanktuarium Święta Lipka
2015, 2014, 2013, 2012,2011,2010 – Ośrodek Teatru Węgajty
2014 - "Ad venire - w oczekiwaniu na przyjście ..." Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, ul. Świętojańska, Warszawa
2014 - "Światłość pędzlem rozpisana". Fabryka Sztuki, Tczew
2014 - Festiwal Sztuki Sakralnej im. Andrieja Tarkowskiego, Pontigny, Francja
2013 - "Ikona - znak obecności", Galeria Zielona, Łódź
2013 - "Ikona – wspólne dziedzictwo", Wystawa była częścią konferencji naukowej "Teatr staropolski a kultura współczesna", Kościół św. Marcina ul. Piwna, Warszawa
2012 - "Pędzlem rozpisanie", Galeria Sztuki Synagoga, Barczewo
2009 - "Piękno Boga". Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, ul. Świętojańska, Warszawa
2008 - Festiwal NAROLARTE, Narol
2008 - Galeria Krużganek, Centrum Kultury Dobre Miejsce, Warszawa
2008 -" Ikona dziś" – wystawa zbiorowa towarzysząca międzynarodowej konferencji, Warszawa.
2007 - "Tajemnica ikony", Centrum Kultury Civitas Christiana, Warszawa
2007 - "kony i inspiracje", Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecka, Warszawa
2006 - Galeria Wieża, Warszawa,
2005 - Galeria Mała, Warszawa


 
 
All rights reserved.  

Projekt i realizacja : proti - to be online