„Pędzlem rozpisane” – wystawa w Galerii Sztuki Synagoga w Barczewie 16.06 – 15.07.2012

Barczewo 2012

Od 16 czerwca do 15 lipca 2012r. w Galerii Sztuki Synagoga w Barczewie na Warmii oglądać można było wystawę ikon z kilku warsztatów: – Grupy Agathos – Sióstr Karmelitek Bosych ze Spręcowa – warmińskiej pracowni ikon.

W czasie wernisażu można było posłuchać pieśni dziadowskich w wykonaniu Serhija Petryczenko (śpiew ten wraz z muzyką liry korbowej u wrót synagogi wprowadzał zwiedzających w klimat dawnych czasów), pieśni bizantyjskich w kilku językach w wykonaniu Johanna Wolfganga Niklausa oraz Serhija Petryczenko ze Scholi Teatru Wegajty oraz panów z miejscowego chóru. Wyraz szacunku dla tych, którzy niegdyś przychodzili modlić się do Synagogi stanowił psalm wykonany w języku chasydzkim. W części nieoficjalnej mieliśmy przyjemnośc wysłuchac pieśni w wykonaniu barczewskiego chóru.

Po wernisażu, część z nas pojechała do ośrodka Teatru Węgajty na spektakl duńskiego Slutspil -Czekając na Godota, inspiracje . Wymowa spektaklu naznaczona jest specyficznym doświadczeniem osobistym, które łączy aktorów zespołu: doświadczeniem walki ze stwardnieniem rozsianym. Absurdalne teksty Becketta przenoszą je w przestrzeń uniwersalną, wspólną aktorom i widzom: „Wszyscy na coś czekamy. Chcemy tym spektaklem wywołać dyskusję i mamy nadzieję zachęcić innych, żeby wzięli swój los we własne ręce” mówią w komentarzu do prezentowanej w Węgajtach produkcji Wykonawcy: Niels Christian Bredholt, Jakov Vejleskov

Barczewo 2012
Barczewo 2012
Barczewo 2012
Barczewo 2012
Umiejętności

Opublikowano w dniu

27 sierpnia, 2023

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *